(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki gsxr750 (Nr 5084202)

Marka i model:

Suzuki GSX-R

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1701.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Sztum

Od 16 wrz 2019 do 19 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Cambridge

Od 19 wrz 2019 do 22 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.