(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki hayabusa i Suzuki bandit 1250 (Nr 4720600)

Suzuki hayabusa i Suzuki bandit 1250

Marka i model:

Suzuki hayabusa i Suzuki bandit 1250

Waga w kg (łączna):

480.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1779.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, South Yorkshire, Sheffield

27 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Kalisz

10 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.