Suzuki Inazuma 250 (Nr 6551004)

Suzuki Inazuma 250
Waga Sztuk:
Suzuki Inazuma 250
Długość
215 cm
183 kg
1
Łączna waga: 183 kg
Dystans: 6476 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Indie, Maharashtra, Mumbaj

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Malezja, Selangor, Sepang

Od 1 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.