(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

suzuki intruder (Nr 6488683)

suzuki intruder

Marka i model:

suzuki intruder

Waga w kg (łączna):

269

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 570.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Cubelles

12 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.