(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

suzuki intruder (Nr 6488692)

suzuki intruder

Marka i model:

suzuki intruder

Waga w kg (łączna):

269

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 570.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Cubelles

12 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednakże jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.