(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki Intruder 125 (Nr 7814321)

Waga
Sztuk
Suzuki Intruder 125
Długość
224 cm
142 kg
1
Łączna waga:
142 kg
Dystans
416 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

ID firmy: 49709

Cena: 360 zł brutto

Nadanie: Od 15 cze 2021 do 19 cze 2021
Dostawa: Od 15 cze 2021 do 24 cze 2021

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 15 cze 2021 do 19 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 15 cze 2021 do 24 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.