(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

suzuki intruder 1400 (Nr 5592127)

suzuki intruder 1400

Marka i model:

suzuki intruder vs 1400

Waga w kg (łączna):

256

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1767.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

4 mar 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

7 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.