(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki Intruder 1800 (Nr 4833908)

Marka i model:

Suzuki Intruder 1800

Waga w kg (łączna):

375.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1349.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Kraj Loary, Nantes

23 sie 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Wenecja Euganejska, Wenecja

8 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.