(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

suzuki intruder 250 cc (Nr 5310094)

Marka i model:

suzuki intruder 250 cc

Waga w kg (łączna):

145

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 867.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Rubí

Od 25 lis 2019 do 26 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Monterrubio De La Serena

29 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.