(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki Intruder C1500T (Nr 7594142)

Suzuki Intruder C1500T
Waga
Sztuk
Suzuki Intruder C1500T
Długość
257 cm
328 kg
1
Łączna waga:
328 kg
Dystans
575 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Güeñes

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Mont-Roig Del Camp

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.