(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki Intruder v 800 (Nr 5664563)

Suzuki Intruder v 800

Marka i model:

Suzuki intruder V 800

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2442.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Altdorf Bei Nürnberg

30 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

9 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.