(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SUZUKI Intruder VL250LC (Nr 5469492)

SUZUKI Intruder VL250LC

Marka i model:

SUZUKI Intruder VL250LC

Waga w kg (łączna):

145.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 867.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Rubí

26 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Monterrubio De La Serena

29 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.