(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki Jimny (Nr 5601683)

Suzuki Jimny

Marka i model:

Suzuki Jimny

Waga w kg (łączna):

1090

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2403.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 6 lip 2020 do 7 lip 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Marmara Bölgesi, Beyoğlu

Od 30 lip 2020 do 31 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.