Suzuki Jimny (Nr 6458210)

Suzuki Jimny
Waga Sztuk:
Suzuki Jimny 3 Gen. [2th restyling] (2012 - 2018) SUV
Długość
366 cm
Szerokość
160 cm
Wysokość
170 cm
ok. 1075 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1075 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

18 sty 2021

Adres i termin dostawy

Peru, Lima, Lima

Od 1 mar 2021 do 15 mar 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.