(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-11-26 22:30

suzuki lido 75

(Nr 1456942)
suzuki lido 75

Marka i model:

suzuki lido 75

Waga w kg:

85.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 501.40 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

España, Aranjuez, 28300 Aranjuez

Od 26 lis 2016 do 12 gru 2016

Adres i termin dostawy

España, Garrucha, 04630

Od 26 lis 2016 do 12 gru 2016