(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki LTF 250 (Nr 7597409)

Suzuki LTF 250
Waga
Sztuk
Suzuki LTF 250
Długość
187 cm
187 kg
1
Łączna waga:
187 kg
Dystans
12421 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Republika Południowej Afryki, Gauteng, Randburg

Od 9 kwi 2021 do 20 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.