(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-08 12:26

Suzuki Marauder VZ800 (Nr 2363936)

Marka i model:

Suzuki VZ 800

Waga w kg (łączna):

220.00

Budżet zlecenia [zł]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 636.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wałbrzych, Polska

Od 9 lut 2018 do 12 lut 2018

Adres i termin dostawy

Gdańsk, 02-968, Polska

Od 10 lut 2018 do 14 lut 2018