Suzuki RMZ (Nr 6003004)

Suzuki RMZ

Marka i model:

Suzuki RMZ 250 Motocykl Cross

Waga w kg (łączna):

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1836.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Plan-De-Cuques

Od 14 kwi 2020 do 26 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowy Sącz

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.