(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-04-30 14:52

Suzuki Rmz 450

(Nr 1760778)

Marka i model:

Suzuki rmz 450

Waga w kg:

110.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 466.00 km

Informacje dodatkowe:

Zusatz für den Transport von Öl und kleine Ersatzteile

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż tylko na pozór. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Hohenbocka, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Marxen, Niemcy

Termin elastyczny