(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki RV 125 Vanvan (Nr 6520299)

Suzuki RV 125 Vanvan
Waga Sztuk:
Suzuki RV 125 Vanvan
Długość
214 cm
117 kg
1
Łączna waga: 117 kg
Dystans: 629 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 2 paź 2020 do 4 paź 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 5 paź 2020 do 18 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.