(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki S-Cross (Nr 6749700)

Marka i model:

Suzuki s-cross

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [€]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1639.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Luksemburg, Luksemburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.