(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 20:25

suzuki samurai

(Nr 2340008)
suzuki samurai

Marka i model:

suzuki samurai

Waga w kg (łączna):

900.00

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 112.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Siewierz, 42-470, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wieluń, 98-300, Polska

Termin elastyczny