(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki Samurai (Nr 6069780)

Suzuki Samurai

Marka i model:

Suzuki Samurai

Waga w kg (łączna):

1100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2141.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Kalabria, Gioia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Hanower

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.