(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki samurai (Nr 6553729)

Suzuki samurai
Waga Sztuk:
Suzuki samurai
Długość
340 cm
870 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 870 kg
Dystans: 608 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

16 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.