Suzuki samurai (Nr 7667153)

Suzuki samurai
Waga
Sztuk
Suzuki samurai
Długość
350 cm
ok.
900 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
900 kg
Dystans
1089 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Benicasim/benicàssim

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, O Grove

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.