Suzuki samurai (Nr 7668079)

Suzuki samurai
Waga
Sztuk
Suzuki samurai
Długość
350 cm
ok.
900 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
900 kg
Dystans
1089 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Benicasim/benicàssim

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, O Grove

Od 14 cze 2021 do 30 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.