(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki Sixteen (Nr 4576609)

Suzuki Sixteen

Marka i model:

Suzuki Sixteen 125

Waga w kg (łączna):

125.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 666.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Bielawa

Od 21 sie 2019 do 22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zürich, Zürich

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.