(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki SJ (Nr 6041184)

Suzuki SJ

Marka i model:

Suzuki SJ

Waga w kg (łączna):

950

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2341.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Dürnten

13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Faro District, Faro

24 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.