(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki SJ Samurai (Nr 7588894)

Suzuki SJ Samurai
Waga
Sztuk
Suzuki SJ Samurai
Długość
345 cm
ok.
1000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1000 kg
Dystans
1659 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalonia, Salou

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Herford

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.