(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki sv 1000 (Nr 5965790)

Suzuki sv 1000

Marka i model:

Suzuki sv 1000

Waga w kg (łączna):

230

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 446.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Kłodzko

Od 30 mar 2020 do 31 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 30 mar 2020 do 2 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.