(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-06-07 19:13

suzuki sv 600

(Nr 2808048)

Marka i model:

suzuki sv 600

Waga w kg (łączna):

160.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2056.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bristol, Wielka Brytania

16 cze 2018

Adres i termin dostawy

Krasnystaw, 22-300, Polska

Termin elastyczny