(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki sv 650 (Nr 5218746)

Marka i model:

Suzuki sv 650

Waga w kg (łączna):

180

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 273.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 lis 2019 do 10 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.