(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-26 14:16

suzuki swift

(Nr 2323500)
suzuki swift

Marka i model:

Suzuki Swift

Waga w kg (łączna):

1100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 913.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Norymberga, Niemcy

31 sty 2018

Adres i termin dostawy

Płock, Polska

2 lut 2018