(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki swift (Nr 5319182)

Suzuki swift

Marka i model:

Suziki swift

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2991.00 km

Adres i termin nadania

Malta, Malta, Valletta

Od 15 kwi 2020 do 13 maj 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Central Bedfordshire, Ireland

4 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.