Suzuki Swift (Nr 7681160)

Suzuki Swift
Waga
Sztuk
Suzuki Swift 3 Gen. (2004 - 2010) Hatchback 5-Puertas
Długość
376 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1070 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1070 kg
Dystans
1920 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Rositz

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Bus Línea 30

Od 21 cze 2021 do 27 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.