suzuki switf x 5 (Nr 7670138)

suzuki switf x 5
Waga
Sztuk
suzuki switf
Długość
400 cm
ok.
1050 kg
5
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
5250 kg
Dystans
762 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Elche

Od 7 cze 2021 do 8 cze 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Centro, Castelo Branco

Od 13 cze 2021 do 15 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.