(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-16 08:25

Suzuki SX4

(Nr 2158830)
Suzuki SX4

Marka i model:

suzuki sx4

Waga w kg:

900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 962.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

68519, Viernheim, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

32-650 Kęty, Polska

Termin elastyczny