(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki tu 250 (Nr 5975794)

Suzuki tu 250

Marka i model:

Suzuki tu 250

Waga w kg (łączna):

110

Liczba sztuk:

1

Dystans: 578.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Debowiec K Zamoscia

Od 2 kwi 2020 do 4 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 2 kwi 2020 do 4 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.