Suzuki V-Strom 650 und Honda CB500X (Nr 5771710)

Suzuki V-Strom 650 und Honda CB500X

Marka i model:

Suzuki V-Strom 650 und Honda CB 500X

Waga w kg (łączna):

415

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 751.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

8 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Kilonia

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.