Suzuki Van Van 125 (Nr 7559008)

Suzuki Van Van 125
Waga
Sztuk
Suzuki Van Van 125
Długość
214 cm
128 kg
1
Łączna waga:
128 kg
Dystans
366 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 10 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria-Gasteiz

Od 30 kwi 2021 do 30 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.