(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SUZUKI VITARA (Nr 4901650)

SUZUKI VITARA

Marka i model:

SUZUKI VITARA

Waga w kg (łączna):

1444.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 325.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Brandenburg

14 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Złotoryja

18 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.