(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki vitara (Nr 5465142)

Suzuki vitara

Marka i model:

Suzuki vitara

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 610.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.