Suzuki vitara (Nr 5602479)

Suzuki vitara

Marka i model:

Suzuki vitara

Waga w kg (łączna):

2800

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 524.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 1 sty 2020 do 31 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 sty 2020 do 31 mar 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.