Suzuki Vitara (Nr 7575800)

Suzuki Vitara
Waga
Sztuk
Suzuki Vitara TA (1988 - 2002) SUV 2-Doors
Długość
362 cm
Szerokość
163 cm
Wysokość
166 cm
ok.
1130 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1130 kg
Dystans
2759 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Finlandia, Finlandia, Kempele

Od 16 kwi 2021 do 24 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Luksemburg, Canton Luxembourg, Luksemburg

Od 3 maj 2021 do 15 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.