suzuki vstrom (Nr 5875030)

suzuki vstrom

Marka i model:

suzuki vstorm

Waga w kg (łączna):

225

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1784.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 15 sie 2020 do 17 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

17 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.