(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-28 12:02

Suzuki VSTROM 1000

(Nr 2245209)

Marka i model:

Suzuki VSTROM 1000

Waga w kg (łączna):

240.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 1758.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się dość trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek tylko złudnie. Właściwie umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Heathfield, TN21, Wielka Brytania

Od 2 sty 2018 do 9 sty 2018

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

11 sty 2018