(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki Vstrom 650 (Nr 6227140)

Suzuki Vstrom 650

Marka i model:

Suzuki Vstrom 650

Waga w kg (łączna):

215

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 589.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

29 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, San Adrián De Calvos

30 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.