(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

suzuki Vstrom ABS 1000 (Nr 5809630)

suzuki Vstrom ABS 1000

Marka i model:

Suzuki vstrom abs 1000

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3974.00 km

Adres i termin nadania

Turcja, Marmara Bölgesi, Stambuł

1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.