(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-10-25 20:14

Suzuki Wagon

(Nr 2114841)

Marka i model:

Suzuki wagon

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1193.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Cloppenburg, 49661, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Krosno, 38-400, Polska

Termin elastyczny