suzuki650 (Nr 5303342)

suzuki650

Marka i model:

suzuki 650

Waga w kg (łączna):

750.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 2681.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Lower Saxony, Asendorf

Od 5 mar 2020 do 9 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 9 mar 2020 do 10 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.